Nákupní košík
(0/0 Kč)

ahaslovakia

„Nemyslím si, že tradiční slovenské výšivky patří do muzea. Proto jsem se rozhodl výšivky zpracovat optikou současného grafického designu. Vznikla tak kniha AHA, která vyhrála několik designérských cen a byla vystavovaná v mnoha evropských zemích.“ Tomáš Kompaník

Akropolis

Nakladatelství Akropolis vzniklo v roce 1990. Vydává krásnou literaturu, tituly z oblasti bohemistické literární vědy, historie a dějin umění. Klíčové jsou učebnice pro výuku češtiny jako cizího jazyka.

Atlantis

Nakladatelství Atlantis vydává původní českou tvorbu a překlady světových autorů.

AVU

Nakladatelství Akademie výtvarných umění v Praze je publikační platformou podporující knižní produkci na AVU. Přednostně jsou vydávány odborné knihy z oblasti historie a teorie současného umění, zásadní monografie a výstavní katalogy, studijní texty a skripta, odborné sborníky či překlady významných zahraničních děl.

běžíliška

Mladé nakladatelství originálních autorských knih pro děti s důrazem na kvalitní textové, výtvarné i řemeslné zpracování. Vlajkovou lodí knižní produkce jsou klasická leporela.

BFLMPSVZ

BFLMPSVZ je platformou pro publikování knih a zinů s progresivním přístupem k fotografii a knižnímu designu. Spolupracuje s umělci ze střední Evropy a bylo založeno Stanislavem Břízou na sklonku roku 2014.

Brody

Nakladatelství Brody se zaměřuje na literaturu z Dálného východu, ať už prozaickou, nebo teoretickou, a pozornost věnuje také literatuře ruské.

Bylo nebylo

Spíše než žánr charakterizuje nakladatelství poetický jazyk, hravá forma a touha sdělovat a sdílet. Více se meze nekladou. Vydává poezii i autorské knihy, knížky pro děti i beletrii pro dospělé.

Dauphin

Nakladatelství Dauphin se zaměřuje na kvalitní beletristickou produkci českých i zahraničních autorů. Vydává též literaturu esejistickou, odbornou, knížky pro děti a spoustu poezie.

edition lidu

Mladé mezinárodní nakladatelství se sídlem v Praze. Jeho cílem je podpora a prezentace současné umělecké tvorby a knižní kultury a její uchování pro další generace.

Formall

grafické studio

jakost

Vydala knížky D.O.M.E.K., D.E.S.I.G.N a Z.A.H.R.A.D.A.

Knihex

Knihexové notesy

Lipnik

Nakladatelství Lipnik se zaměřuje na český komiks. Snaží se hledat kvalitu a originalitu jak formální, tak obsahovou, prozkoumávat komiksové médium a jeho možnosti a hranice.

MAKE*detail

MAKE*detail úzce propojuje redakční a grafickou práci. Má za sebou sbírky poezie, cestopis, odborné sborníky i výukové příručky. Tvoří také propagační materiály ke kulturním a vzdělávacím akcím.

Meander

Nakladatelství Meander vydává umělecké knihy pro děti, dětské knihy pro dospělé a komiksy pro všechny autorů českých i zahraničních, začínajících i těch legendárních.

Národní filmový archiv

Národní filmový archiv vydává publikace o filmové teorii a historii. Systematicky se věnuje především českému filmu, k němuž se vážou i vydávaná DVD a BRD. Publikuje Filmovou ročenku a časopis Iluminace.  

Nová beseda

Nová beseda je nakladatelství nonfikční literatury. Představuje jedinečnou edici Co je nového, jež mapuje aktuální témata ve vzdělávání, biologii a jiných oborech. S nadhledem, jen na sto stranách.

OneHotBook

Vydavatelství audioknih zaměřené na tvorbu současných českých a světových autorů, ale i na zpracování moderní klasiky. Audioknihy připravuje s kompletní profesionální produkcí zahrnujících dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design.

Plav

Měsíčník pro světovou literaturu přináší především překlady světové beletrie, eseje, kritiky překladu a recenze.

POP – PAP

Nové knižní studio POP – PAP vydává hravé knihy a výrobky z papíru pro děti, rodiče i fajnšmekry. Navracíme se k tradici a poctivé ruční práci. Zažijte s námi kreativní papírové dobrodružství!

Posedlí

Nezávislá umělecká skupina systematicky se věnující popularizaci posedů. Umělecká skupina Posedlí vznikla na jaře roku 2010 v plzeňském baru Anděl, aby rozvířila poklidné vody Designbloku. Skupina milovníků designu se nadchla pro fenomén posedů, které jsou spojujícím motivem všech projektů. Pro jejich tvorbu je ale klíčová zejména posedlost, se kterou se pouštějí na tenký led mezi uměním a běžnými věcmi.

Pražská scéna

Nakladatelství divadelní literatury Pražská scéna reflektuje především moderní a současné české divadlo. Od roku 1993 vydalo na 90 titulů.

Rubato

Nakladatelské studio Rubato bylo založeno roku 2010. Jeho záměrem je zpřístupňovat hodnotnou, náročnou, osvěžující a intelekt povzbuzující literaturu především z oblasti prózy a esejistiky.

SMRŠŤ

Říká se, že knižní nakladatelství SMRŠŤ jsme založili, abychom vydáváním knih vytvářeli záminky k pořádání bujarých večírků. Nepopíráme to.

Take Take Take

Nakladatelství, které roku 2015 založili dva absolventi UMPRUM, grafická designérka Nikola Klímová a ilustrátor Jindřich Janíček, vzniklo z nadšení ke kvalitně graficky zpracovaným knihám.

Trutnov – město draka

Trutnovské občanské sdružení, které vydalo komiks Drak nikdy nespí.

Trystero

Trystero bylo založeno v lednu 2015 jako nezávislé nakladatelství zaměřující se na kvalitní angloamerickou a francouzskou komiksovou produkci, ať už jde o komiksové romány, či stripové antologie.

UMPRUM

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze vydává knihy z oblasti historie a teorie umění a estetiky, výstavní a retrospektivní katalogy nebo příručky o knižní vazbě, skripta, monografie a výpravné bilingvní publikace.

Upupæpop

Upupæpop je grafické studio působící na poli kultury a knižního designu. Upupæpop je tiskárna – experimentální prostor pro ruční tisk, knihtisk a práci s papírem. Upupæpop je malé nakladatelství.

Verzone

Nakladatelství Verzone se soustřeďuje především na vydávání uměleckých monografií, čínské moderní literatury a knih pro děti.

wo-men

Nakladateství wo-men se zaměřuje na stylizované literárně-fotografické dokumenty. Pilotním projektem je kniha Slečny Barbory Baronové a Dity Pepe, která mapuje fenomén neprovdaných žen u nás od 20. let 20. století.

nakladatele