Barion Pixel
Nákupní košík
(0/0 Kč)
Obálka

Oskar Ed 1–3 PŘEDPRODEJ

souborné vydání


Branko Jelinek

Překlad Vojtěch Mašek, Karolina Voňková


Doporučená cena 799 Kč

Knihex cena 599 Kč / sleva 25 %


Momentálně nedostupné

Lipnik

2023

2., upravené

288 stran

170 × 230 mm


PŘEDPRODEJ, KNIHA BUDE K DISPOZICI POPRVÉ NA KNIHEXU 16. 12., OD 18. 12. BUDOU VYŘIZOVÁNY OBJEDNÁVKY K ODESLÁNÍ A OSOBNÍMU ODBĚRU V KANCELÁŘI KNIHEX (PRAHA 7)

MOŽNOST OBJEDNAT S PODPISEM AUTORA (PROSÍM PIŠTE DO POZNÁMKY)

Nepodařilo se dohledat, jak dlouho se Branko Jelinek a Oskar Ed znají. Některé zdroje tvrdí, že snad už od raného dětství. Jisté je, že jejich první spolupráce proběhla na začátku tohoto tisíciletí, kdy Branko nabídl Oskarovi hlavní roli ve své komiksové trilogii Oskar Ed (2003–2006), jejíž souborné vydání držíte právě v rukou.

Branko našel v Oskarovi ideálního představitele pro své příběhy. A můžeme jen spekulovat, kolik skutečného Oskara je v rolích, které mu Branko doslova nakreslil na tělo. Oba o tom záhadně mlčí. Ostatně na tom vlastně tolik nezáleží. Důležité je, že jejich spolupráce se ukázala být velmi šťastná a plodná. Komiksové album Oskar Ed: Můj největší sen (2016) to jen potvrdilo. Oskar předvedl strhující výkon v dalším drásavě surreálném příběhu.

Je téměř jisté, že Branko a Oskar ještě zdaleka neřekli poslední slovo, slovo vsazené do komiksové bubliny ve tvaru elipsy anebo vajíčka, chcete-li. Vajíčka, ve kterém už se možná rodí zárodek dalšího vyprávění.

Druhé vydání vychází v novém překladu a grafické úpravě.

Update cookies preferences